Biuro wczoraj a biuro dziś

Data dodania: 30.05.2016


Czasy, kiedy pracownicy musieli wyrabiać 110% normy bezpowrotnie minęły. Dzisiaj zarówno pracodawcy, jak i specjaliści budownictwa i architektury przyjmują zupełnie inną filozofię działania. Zgodnie z nią, projektowanie budynków przemysłowych, w tym aranżacja wnętrz obiektów biurowych powinny być urządzane z myślą o ergonomii pracy, tak aby całość tworzyła przestrzeń, która sprzyja kreatywnemu myśleniu, koncentracji i współpracy. Jak osiągnąć taki efekt?

Giganci zza oceanu nie ukrywają, że w ich biurach aranżacja wnętrz nie jest dziełem przypadku, a za projektami, którymi zachwycają się ludzie na całym świecie stoją eksperci w swojej dziedzinie, czyli zespoły z nowoczesnych pracowni architektonicznych (zobacz ofertę Studio AG). Doświadczony architekt dysponuje odpowiednią wiedzą z zakresu planowania przestrzeni, wykorzystania odpowiednich materiałów i prawa budowlanego. W połączeniu z życzeniami klienta, taka współpraca kończy się najczęściej efektem pożądanym z perspektywy właściciela budynku, który w maksymalnym stopniu wykorzystuje elementy projektowe wnętrza.

Urządzić apartament nad morzem

Czym różnią się zatem biura przeszłości od tych, w jakich pracujemy dziś? Nie sposób nie zauważyć rozdźwięku między podziałem przestrzeni. Dzisiaj coraz częściej inwestor zwraca się z prośbą do architekta, aby w planach aranżacji uwzględnił tak zwaną open space. Otwarta przestrzeń ma zachęcać do komunikacji między pracownikami, ułatwiać wymianę informacji, a także wpływać na przyjazną atmosferę, w której nie ma podziału na hierarchiczne stanowiska. Jednak przede wszystkim współczesne biura i budynki komercyjne to przede wszystkim odważne kolory, innowacyjne materiały wykończeniowe oraz nowoczesne wyposażenie technologiczne.     

Oczywiście aranżacja wnętrz to nie wszystko. Architekt odpowiedzialny za projektowanie budynków przemysłowych, opracowuje koncepcję projektową, w której może wprowadzić pierwsze rozwiązania mające na celu unowocześnienie nowo powstającego obiektu. Jednym z istotnych elementów, zarówno przy projektowaniu domów jak i biur jest dbałość o odpowiednie oświetlenie. Jednym z bardziej popularnych rozwiązań, które idzie w parze z trendami światowymi w dziedzinie architektury i budownictwa jest odważne stosowanie przeszklonych ścian. Przy przemyślanym projekcie nie tylko pozwala to na dostęp naturalnego źródła światła, ale może prowadzić do obniżenia kosztów związanych z poborem energii cieplnej.

Porady dla właścicieli apartamentów nad morzem

audi rs6 limousine c7